Ergen Günleri 22

Ergen Günleri


p
22.
''Ergenlerde Psikoterapi Yaklaşımları''
22. Ergen Günleri


p
''Ergenlerde Psikoterapi Yaklaşımları''
İçeriğe git

Değerli Meslektaşlarımız,
 
 
22. Ergen Günleri 1-3 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecektir. Bu seneki toplantımız  Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü işbirliği ile Koç Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilecektir.
 
Bu yılki temamızı “Ergenlerde Psikoterapi Yaklaşımları” olarak belirledik. Ergenlik, bireyin farklı yaşam alanlarında “Ben kimim?” sorusuna yanıt aradığı, kimliğin şekillendiği dönemdir. Bu dönemde ergenin karşılaştığı stres faktörlerine karşı daha hassas olduğu da bilinmektedir. Sonuç olarak ruh sağlığı sorunlarının da arttığı bu kritik dönemde ergenliğin temel özelliklerine uyarlanmış ve etkin psikoterapi yaklaşımları hayati önem taşımaktadır. Gün geçtikçe, bilim ilerledikçe, etkinliği kanıtlanmış yeni birçok psikoterapi tekniği gelişmekte ve bu alan takibi güç bir hızla büyümektedir.
 
Bu sempozyumda tedavide  uygulanan psikoterapi yaklaşımlarının, alanında yetkin ve deneyimli psikoterapistlerce hastalık/semptom üzerinden, ergen yaş grubu psikolojik özelliklerine uyarlanarak ele alınmasını ve güncel literatür ışığında tartışılmasını amaçladık.  
 
Bu toplantımızda da öncekilerde olduğu gibi poster bildirileri kabul edilecek ve en iyi poster ödülü verilecektir.

Aralık ayında güzel Istanbul’ umuzda, oldukça merkezi bir yerleşimde olan Koç Üniveristesi Hastanesi’ nde bir arada olmak dileği ile…
 
 
Saygılarımızla,
Prof. Dr. Füsun ÇUHADAROĞLU ÇETİN
Sempozyum Eş Başkanı
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi A.D. Üyesi
Ergen Komisyonu Başkanı
Yrd. Doç. Dr. Sarper TAŞKIRAN
Uzm. Dr. Tuba MUTLUER
Sempozyum Eş Başkanları
Koç Üniversitesi Hastanesi
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü
Koç Üniversitesi Hastanesi Artlab Salonu 1-3 Aralık 2017
İçeriğe dön